2 Mart 2017 Perşembe

Yıldız Gemisi /Melissa Landers

Uzay konulu bilimkurgu ve hatta distopik içerikli kitapları sever misiniz? Fikriniz ne bilmiyorum ama bu kitaba bayılacaksınız. Genellikle gençlere yönelik kitaplar çıkaran Go Kitap, bu kitapla çok geniş bir kitleye hitap edecek gibi çünkü konunun işlenişi, betimlemeler, kurgu, karakterler, kısacası her şey enfes.

Solara, yetim fakir ve suça bulaşmış. Hayatını yeniden kurmak için yeni bir galaksiye gitmek ister fakat bunun için okuldan tanıyıp hiç sevmediği zengin Doran’ın hizmetlisi olmak durumunda kalır fakat işler öyle karışır ki sonunda kim hizmetli belli değildir. Her şey kördüğüm olur çıkar.

Bir an bile hız kesmiyor kitap, o denli akıcı ve sürükleyici. Kurgusu çok ilgi çekici, her bir detay o kadar ustaca kurulmuş ki gerçekten uzayda seyahat ettiğinizi düşünüyorsunuz. Betimlemeler çok başarılı. Kitapta işlenen aşktan etkilenmemek mümkün değil, ince ince zamana dağılan, duyguların nasıl olgunlaştığını görür haliniz kesinlikle çok inandırıcı. Kitapta sadece esas karakterler değil yan karakterler bile çok ilgi çekici ve gereken değer vererek işlenmiş.

Sanırım kitabı ne kadar beğendiğimi fark etmişsinizdir. Bilimkurgu ve uzay gemisi seyahati meraklıları mutlaka baksın. Üstelik espiri dolu diyaloglara da bayılacaksınız, benden söylemesi:)

Sevgilerle