21 Kasım 2016 Pazartesi

TÜYAP Kitap Fuarı İzlenimlerim / 2016

Merhabalar,

Herkesin merakla beklediği 12-20 Kasım tarihleri arasındaki TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı gözümüzü açıp kapayıncaya kadar bitti bile, tadı damağımızda kaldı. Çok keyifli, yorucu ve kalabalık bir fuar anısının üzerine söylenecek çok şey var tabi ki, başlayalım o halde:)

Öncelikle fuarın ne kadar kalabalık olduğundan başlayayım:) Buna rağmen kitap standlarının başında kitaplarla ilgili sohbet edebilmek, bütün kitapları bir arada görebilmek bu kalabalığa değer diyelim. İndirim derseniz istisnalar hariç genellikle oran %20-30 aralığındaydı diyebilirim. Günümüzdeki indirim oranları düşünüldüğünde fuarların kitap almaktan ziyade o doku ve atmosferi hissetmek adına yararlı olduğunu düşünüyorum. E tabi gitmişken hiç kitap almadan da olmuyor, insan ana kapılıyor:)

Bakalım fuardan kitaplığıma yeni giren kitaplar neler:

1) Aşk Dersleri / Alain De Botton

Çok büyük bir merak ve hevesle edindim. Listemde de vardı zaten. Yazarın aşk kavramını felsefik boyutta ele alışını hevesle okuyacağım. Ayrıca kapağı sizce de çok güzel değil mi? :)

2) Tatar Çölü / Dino Buzzati

Yine listemde yer alan, düşünmeden hemen aldığım bir kitap. Çok merak ettiklerimden.

3) Ermiş / Halil Cibran

Bakın listemden o kadar da uzak kalmamışım:) Yine listemde yer alan ve ilk kez tanışacağım bir kalem.

4) Sittaford Malikanesi'nin Gizemi / Agatha Christie

Gitmişken kitaplığıma bir Christie kitabı daha eklemeden olmazdı. Oldukça beğenilen bir kitap. Bakalım...

5) Ah'lar Ağacı / Pulbiber Mahallesi / Grapon Kağıtları / Didem Madak

Kitaplığımın yeni kitapları böyleyken, kitapları alırken ettiğim sohbetler, standların arasında kaybolmalarım, yorgunluktan perişan olmam da bana tatlı anılar olarak kaldı. Dilerim sizin de fuar ziyaretiniz keyifli geçmiştir:)

Sevgilerle