21 Kasım 2016 Pazartesi

Gizemli Erkek Avcısı / Aylem Güngördü


"Eros, kendi kazdığı kuyuya düşerse..."

Dişli, her istediğini ele eden kadınlar vardır. Seçil de tam böyle biri. Ta ki karşısına Baran çıkıp tüm ezberi bozulana kadar. Her geçen gün Baran'a daha çok kapılan Seçil çaresiz kalırken ilişki uzmanı Gizemli Erkek Avcısı'ndan yardım almaya karar verir. Fakat işler daha da karışmaya başlayacaktır:)

Konusu hayli ilgimi çeken kitabı okumaya başlar başlamaz geçmiş bir kitaba dair göndermeler olduğunu fark ettim. Meğerse yazarın önceki kitabı Külkedisinin Zayıflama Hikayesi'nden aşina olunan yan karakter Seçil'in aşk hikayesini tutuyormuşum elimde. Her ne kadar bir nevi devam niteliğinde olan kitaptan daha çok keyif almak için ilkini okumak gerekse de yazar ben gibi okuyucuları düşünmüş olsa gerek ki ilk kitaba dair pek çok özetleme ya da gönderme ile bu sorunu ortadan kaldırmış. Kitaba ve karakterlere hemen ısındım ve yabancılık hissetmedim.

Seçil çok renkli bir karakter, Baran ise bir o kadar gizemli. Okurken hem gülüyor, hem de iyi zaman geçiriyorsunuz. Özellikle tatlı bir aşk romanı olsa da okurken keyiflensem, kafam dağılsa diyorsanız Gizemli Erkek Avcısı'nı bir çırpıda okuyacağınızı düşünüyorum. Hem çok akıcı, hem de kendim bir günde bitirdiğimden biliyorum:)

Oyunbaz ve gizemli aşk romanlarını seviyor ve hayata bir mola diyorsanız elinizde kahvenizle Gizemli Erkek Avcısı'nı okuyup mutlu olabilirsiniz bence:)

Sevgilerle