23 Ekim 2016 Pazar

Ol Der ve Olur / Tuğçe Işınsu

"Dileğin henüz olmadıysa hala olma şansı var demektir..."

Her gün aynı değiliz, hayat koşturmacası içinde stres, üzüntü ve hayal kırıklıkları ile boğuşmak zorunda kalabiliyoruz. Böyle zamanlarda insan kendini daha iyi hissettirecek, olaylara yeni bakış açılarıyla yaklaşmasını sağlayacak kitaplar arayabiliyor. Tuğçe Işınsu'nun Ol Der ve Olur kitabı bu arayıştaki okuyuculara yardımcı olacak, altını çizmekten yorulacağınız satırlarla dolu yepyeni bir kitap.

"Senin olan her şey seni bulacak..."

Öyle bir kitap hazırlanmış ki içinde hem sohbet havasında altı çizilesi farkındalık yaratan cümleler, hem spiritüel enerji, hem de dini öğeler mevcut. Tüm bu öğeler tek bir kitapta oldukça dengeli bir dağılımla yer alıyor. Kitap bölümler halinde ilerlerken benim en çok sevdiğim kısımlar buradaki alıntılarda da yer verdiğim gibi kısa ve net cümlelerden oluşan adeta hep bildiğiniz ama farkına yeni vardığımız kısımlardı.

"Seni kimse üzemez, sen üzülmeyi seçersin kendini buna layık görürsün."

Kişinin kendi değerini fark etmesini, olaylara belki de saplandığımız bakış açılarından kurtularak daha farklı bir bakış açısından bakmamızı sağlayan kitap kesinlikle kişinin kendini daha mutlu, kendinden emin ve güçlü hissetmesini sağlıyor.

"...geçmiş kaçmamız için değildir, yüzleşmemiz içindir."

Benim kitabımdaki altı çizili cümlelerin sayısını bilmiyorum, o kadar çoklar. Ara ara tekrar açıp okumak isteyeceğim, özellikle keyifsiz ve üzgün anlarda elimizin gideceği nitelikte bir kitap olduğunu düşünüyorum. Tabi ki her kitapta olduğu gibi bu kitapta da daha az ve daha çok sevdiğim bölümler oldu, buna rağmen kitabın genel anlamda olumlu hissettiren ve moral verici nitelikte olduğunu düşünüyorum.

"Değerinden fazlasını verdiğin herkes bu yükü taşıyamaz seni pişman eder."

"Hayırsız kişileri yaşamlarımıza davet etmeyi pek seviyoruz hele onlara aşık olduğumuza inanmayı daha çok! Bunun iç yüzü: değersizlik hissi..."

"Kimi neyle incittin... Sen de aynı yerden sınanırsın..."

Kişisel gelişim kitapları ile ilgileniyor ya da kendinizi daha güçlü ve kendinden emin hissetmek istediğiniz bir dönemden geçiyorsanız Ol Der ve Olur'a göz atabilirsiniz. Altını çizeceğiniz çok fazla satır olacağına eminim.

Sevgilerle