13 Ağustos 2016 Cumartesi

Hesaplaşma ( Tutku Oyunları-3 ) / Aleatha Romig


"Aşkın karşıtı öfke değil, kayıtsızlıktır. Kızgın olmak çok fazla önemsemektir."
                                                                                                          -Doris Moreland Jones

Bilenler bilir, Hesaplaşma, Tutku Oyunları serisinden çıkan üçüncü kitap. Bilmeyenler için serinin sıralaması Tutku Oyunları, Yüzleşme ve Hesaplaşma şeklinde. Seri daha tamamlanmadı. Hesaplaşma da henüz çok taze. Fakat o kadar heyecanla takip ettiğim bir seriydi ki hemen bitirdim. Yorum mu? Yine efsane, yine şahane, yine ters köşe!

(Tutku Oyunları ve Yüzleşme kitap incelemelerim blogda mevcut)

"Aşk aldatmalar sona erdikten sonra gelir, yani karşınızdaki insanın size vereceği tepkiden çok kendisini düşündüğünüz zaman. Kendinizi tamamen gözler önüne sermeye cesaret ettiğiniz zaman... Savunmasız olmaya cesaret ettiğiniz zaman..."
                                                                                                             - Dr. Joyce Brothers

Yüzleşme çok heyecanlı bir yerde sona ermişti. Adeta pembe dizilerin en heyecanlı yerde bitip diğer günkü bölümü dört gözle beklememiz gibi bekledim Hesaplaşma'yı. Açıkçası beklentimi de hiç boşa çıkarmadı. Hatta umduğumdan, hayal ettiğimden bile fazlasıydı. Yazar ilk iki kitapta sürekli ters köşe yapmıştı. Özellikle de sona doğru kitaplar hareketlenirken olaylar baş döndürecek kadar karmaşıklaşıyordu. Bu kitapta da durum tam olarak buydu. Bir kurgu, bir roman bu kadar mı hareketli, akıcı, kafa karıştırıcı, hem cevaplar verici hem de yeni sorular doğurucu olur! Kitabın tamamında da olay akışı hiç hız kesmemesine rağmen özellikle son elli, altmış sayfa çok etkileyiciydi. Kim iyi, kim kötü, bu noktaya nasıl gelindi, bundan sonra neler olacak, bunların altından neler çıkacak diye diye kitabı bitirdim. Devam kitabı için şimdiden tırnaklarımı kemirerek beklediğimi söylesem fazla olmaz:) Sırası gelmişken seriyi merak edip, okumayı düşünenlere de hemen belirtelim: kitabın içeriği yetişkinlere yönelik, cinsellikle ilgili kısımlar mevcut. 

"Evet, Tony, sen benimsin ve başka hiç kimseye ait değilsin."

Tutku Oyunları serisi, akıcılığı, zeki kurgusu, her daim şaşırtıcılığı ve ilginç karakterleri ile kesinlikle baş döndürücü. Yeni bir seri arayışındaysanız kesinlikle tavsiyedir. Bir an bile tereddüt etmeyin!

Sevgilerle