14 Ağustos 2016 Pazar

Bir Çapkını Baştan Çıkarmanın Dokuz Yolu / Sarah Maclean

Tarihi aşk romanlarını sever misiniz? Eveeeet diyorsanız, bu kitabı not alın alın efendim. Başlamanızla bitirmeniz bir olacak, bitirdiğinizde bu aşk dolu çifte sadece "vay be!" diyebileceksiniz.

Leydi Calpurnia, yirmi sekiz yaşında, herkes tarafından takdir edilen, yaşının üstünde bir olgunlukla tüm gördü kurallarını kusursuz uygulayan mükemmel biri. Aslında tüm bu yeteneklerine rağmen etrafındakiler tarafından sıradan, basit, gösterişsiz hatta kilolu bulunan, evde kalmış gözüyle bakılan bir genç kadın Callie. Birgün sabrı biten Callie, hayatını istediği gibi yaşamaya karar verir ve dokuz maddelik bir liste yapar. Listede yok yok! Düelloya katılmak bile var, daha ne diyeyim:) Listeyi tamamlamaya çalışırken yolu on yıldır aşık olduğu Ralston Markisi ile kesişir. İkisi de farklı konular için iş birliği yapar ve romanımız tam hız başlar.

Öncelikle kapaktan başlamak istiyorum. Işıltılı, kabartmalı yazı çok çok güzel fakat görsel olmuş mu? Biraz daha romanın ayrıntılarını ve içeriğini yansıtan bir görsel seçilebilirdi. Sevemedim. Romana gelirsek, akıcılığı, heyecanın hız kesmeyişi, sürekli maceradan maceraya atlayış, esas karakterlerin ikili diyalogları, aşkın oluşumu, olayların zamanlaması ve listenin tamamlanışı... Hepsi kusursuz şekilde işlenmişti bana göre. Yan karakter bile merak uyandırıcı ve çok eğlenceliydi. Okuması çok çok keyifliydi. Tarihi aşk romanı sevmiyorsanız ya da daha önce okumadıysanız bile başlamak için doğru kitap olabilir. Okumayı düşünenlere hemen belirteyim ki, kitapta cinsellikle ilgili oldukça fazla kısım var.

Esas karakterlerini çok sevdiğim, favori çiftlerim arasına giren bu kitabı, ilginç konusu ile de çok beğeneceğinizi düşünüyorum. Romantikseverler, hele bir de tarihi aşk romanı tutkunları bu kitabı kaçırmamalı:)

Sevgilerle