14 Ağustos 2016 Pazar

Bazı Kızlar Aşk İçin Her Şeyi Yapar / Clodagh Murphy


Yapar mı dersiniz? Söz konusu Claire ise olabilir sanki:) Claire internette cinsellikle ilgili öyküler yazan, tek hayali de yazar olmak olan bir kızımız. Yazdığı heyecanlı yazıların aksine kendi halinde bir hayatı olan ve çizdiği imajla hiç alakası olmayan biri. Birgün çok ünlü bir yayınevinin sahibi olan Mark, ona kitap ve sevgilisi olma teklifinde bulunur. Hımm, kitap neyse de sevgili olayı ne olacak? Mark onu bambaşka, yazdığı hikayelerdeki gibi sanarken hem de! Claire, çareyi anlattığı kıza benzemekte bulur. Bunun için de parasız, duygusal olarak yaralı ama pek de karizmatik olan ressam Luca ile anlaşır. Fakat her zaman her şey umulduğu gibi gitmeyecektir. Aşk da buna dahil!

Çok isteyerek ve merak ederek edindiğim bir kitaptı. Adının enteresanlığı, konusunun ilginçliği derken ediniverdim. Komik, eğlenceli, akıcı, okuması çok kolay, insanı sıkmayan, yormayan bir kitap. Özellikle romantik komedi tadında ama duygusal yönü de olan bir kitap arayışında olan romantikseverlerin hoşuna gideceğini düşünüyorum. Yalnız kitapta cinsellikle ilgili hayli kısım mevcut, bunu da belirteyim.

Kitapta aşkın gelişimi, duygular, aile, geçmişten gelen yaralar çok doğru bir oranda harmanlanmış ve iyi yerleştirilmiş. Az ya da çok diye hiçbir kavram gözüme batmadı açıkçası. Tuzu, baharatı iyi ayarlanmış bir yemek gibiydi. Sadece yan karakter ve olaylarla ilgili sona gelindiğinde biraz daha netlik ve ayrıntı iyi olurdu. Bunun dışında okuyup bitirdiğinizde havada kalan bir sonu yok ki bu benim için önemli.

Alışılagelmiş erkek karakterlerin dışında farklı bir karakter arıyorsanız, hele ki aşkın, tutkunun ve duygusallığın romantik ve eğlenceli uyumunu seviyorsanız bence bu kitaba bakabilirsiniz. Ben çok sevdim kendisini, romantikseverlere tavsiyedir:)

Sevgilerle