8 Mayıs 2016 Pazar

Eyvah! Evde mi Kaldım? / Becky Monson

Bir kitabı delire yuvarlana istediğiniz oldu mu? Arada olur bana, hele bir de romantik okuma krizim geldiyse eyvahlar olsun! Tüm faktörler bir araya geldiyse konusuna, adına bakıp "Hemen okumalıyım!" diye aklımda zıp zıp zıplayan kitabı bulup alıverdim:) Ne var ki beklenti en büyük düşmanımız işte. Kafamızda büyüttüğümüz her şey dönüp dolaşıp hayal kırıklığıyla neticeleniyor. Eyvah! Evde mi Kaldım? maalesef tam da böyle oldu benim için.

Julia, 32 yaşında ailesinin bodrum katında kedisiyle yaşayan, sevmediği bir işte çalışan, hayatı ev iş arasında dokunan, kendi tabiriyle tam bir "kız kurusu"dur. Bir gün çalıştığı iş yerinde işe yeni başlayan bir adamın tüm dünyasını değiştireceğini kim bilebilirdi ki? Tabi bunun için önce bıyıklarını aldırması gerekiyordur:) ( Şaka değil yahu:D )

"Gülümsemesi büyüleyiciydi. Hiç düşünmeden ben de ona gülümsedim. Normal insanlar gibi yani. Tanrım, bir kız kurusuna makyaj yapınca tam bir hanımefendiye dönüşeceğini kim bilebilirdi ki?"

Konu gerçekten çok iyi, üzerine onlarca şey yazılabilir. Coştukça coşulabilir, konu köpürdükçe köpürebilir hatta. Ama hayır, bunların hiçbiri olmadı. Evet Julia'nın hayatında pek çok yeni şey oldu fakat bunlar öyle olağan, öyle heyecansız ve olası bir şekilde oldu ki... Hatta aşk kısmı içinde aradığım o "büyüleyici" durumun olduğunu söyleyemeyeceğim. Esas oğlan da hiç öyle gözlerden kalpler fışkırtacak gibi değildi. Hatta ben aradaki aşkı pek hissedemedim desem yeridir. Kısacası kitap gerçekçi dokusuyla hayat gibiydi, oysa peri masalları seven biri olarak fark etmişsinizdir ki bu bana yetmedi, yetemedi:)

"Yaklaşık yüz kere e-mailimi gönder-al yaparak yeniledikten sonra aldığım cevap; 'Rica ederim' oldu. Benim bu mesajdan anladığım ise, 'Senden çocuğum olsun istiyorum.' "

Konunun açılması da hayli zaman aldı. Kitap sonlara doğru tam ilginçleşip hareketlenecekken bitti zaten:) Sanırım ben bu albenili kitap adından çok daha fazlasını beklediğimden hayal kırıklığına uğradım. Güldüm, eğlendim ama büyük çoğunlukla hadi artık bir şeyler olsun diye bir parça sıkılarak devam ettim.

Bahar geldi, eğlenip gülmelik yormayan aşk romanları istiyorum diyenler Eyvah! Evde mi Kaldım?a bakabilir ama beklentiyi de fazla yükseltmemek gerek, benden söylemesi;)

Mutlu haftalar:)