12 Mayıs 2016 Perşembe

Bir Yudum Sevgi / Aslıhan Akagöz

"Hayatımızda yaptığımız bazı tercihler bizi hiç beklemediğimiz bir yola sürükleyebilir."

Eski Türk filmlerini sever misiniz? Hani ne olacağını gayet iyi bilirsiniz, hikaye klasiktir ama sonuna kadar da izletir kendini. Belki de meraktan ziyade o mutlu hikayeye ortak olma sevdası götürür bizi. Bir Yudum Sevgi işte o samimi hikayeleri özleyenler için aranan kitap...

Sevgi hasta annesi, Fırat'sa tekerlekli sandalyedeki içe kapanık küçük oğluna anne sevgisi için evlenmek ister. Mecburiyetler ansızın Sevgi ile Fırat'ı bir evlilikte bir araya getirir. Anlaşmalı başlayan bu evlilik acaba aşkı da getirebilecek midir?

Aslıhan Akagöz'ün kalemiyle daha önce Çirkin Güzel serisi (iki kitaplık) sayesinde tanışmıştım. Oradaki tarzı da tıpkı bu kitaptaki gibi sıcak ve kolay okunurdu. Orada da tıpkı bir Türk filmine dalıp gitmişsiniz hissini veriyordu. Konu ve ele alınışı çok sürprizli değil evet ya da tahmin edemeyeceğiniz sonlar yok ama zaten yazarın da bunu amaçladığını düşünmüyorum. Sıcak, samimi hikayeleri ele alıyor ve bu samimiyeti yakalamada nazik ve kendine has bir kaleme sahip. Öyle ki bazı satırlarda Çirkin Güzel serisini okuyormuşçasına kaleminin o bilindik tadını bile hissettim.

Yerli yazarların kalemini seven, özellikle nostaljik filmleri hala sevgiyle izleyen, yormayan, film tadında kitaplar arayan okuyucular için Bir Yudum Sevgi hoş bir seçenek olacaktır.

Sevgiler...