30 Ocak 2016 Cumartesi

Evin Hanımı / Alice Taylor


"...neden acılar tazeyken bazı şeyleri konuşamayız? Neden acılarımız biraz iyileşene kadar beklemek zorunda kalırız?"

Bazı kitaplar vardır. Size yaşam mücadelesini, aile bağlarını, hatta aile içi anlaşmazlıkları öyle içten, olduğu gibi anlatır ki dost muhabbetinde dertleşmiş gibi hissedersiniz kendinizi. Keder, hüzün, umut, sevgi harmanlanıp hayat gibi karmakarışık bir paket sunar size. Evin Hanımı tam da böyle bir kitap işte.

Mossgrove Çiftliği pek çok zorlukları aşmış yine de aile fertlerinin çabasıyla ayakta kalmış, bugünlerde gelmiştir. Ansızın gerçekleşen kaza ise tüm ailenin kaderini etkileyecektir. Babanın ölümü ile ne yapacağını bilemeyen küçük çocuklar bir yandan, çiftliğe sahip çıkıp ile satmak isteyen aile üyelerinin çekişmeleri bir yandan hem içinize işleyen hem de okuması merak uyandıran bir kitap haline geliyor Evin Hanımı.

Evin Hanımı, yalın dili, akıcılığı, hoş kapak tasarımı ve okuması yormayan yapısı ile tam kış aylarında okumayı isteyebileceğimiz türden buram buram "aile" kokan bir kitap. Bu tarz kitapları okumaktan hoşlananlar için başarılı ve beğenilerek okunacak bir kitap olduğunu düşünüyorum. Karar sizin.

Sevgilerle