22 Kasım 2015 Pazar

Tess'in Gözyaşları / Pepper Winters"Ben hastalıklıyım. Zehirliyim. Cehenneme giden kestirme yolları arşınlamak benim kaderim."

Tess, sevgilisi olan, üniversitede okuyan genç bir kız. Sevgilisiyle gittiği tatile dair hayaller kuran mutlu bir zihni var. Buraya kadar her şey normal. Fakat bir anda her şey tepetaklak oluyor. Gittiği tatilde kaçırılıyor, şiddetin her türüne maruz kalıyor ve satılıyor! Tess, artık yeni bir kaderin başrolünde. Bay Q nun zıtlıklarla dolu davranışları şaşkına çevirirken; Tess, bunca zamandır içinde gizlenmiş kimliğinin kafesini açıyor. İki hastalıklı ruhun kavuşma hikayesi bu!

"Sen benim olmayabilirsin ama ben giderek daha çok senin oluyorum..."

Tess'in Gözyaşları tür bakımından çok yoğun cinsellik ve şiddetin her türlüsünü içeren bir kitap. Üstelik yazar bu konuda çok detaylı bir dil kullanmış. Bu sebeple çok kez kitaba ara vermek zorunda kaldım. Bu bakımdan kesinlikle yetişkinlere yönelik olan kitap, herkesin okumayı tercih etmeyeceği bir nitelikte. Pembe kapağının tam aksi yönde, Grinin Elli Tonu kitabından bile daha sert, karanlık ve şiddet dolu olduğunu belirtmem gerek.

Kurgu ve karakterler olarak ilgi çekici, farklı ve başarılı bulduğumu belirtmeliyim. Tess de Bay Q da hastalıklı ve zor iki karakter. İkisinin de hem farklı hem de ortak özellikleri var. Asla ne yapacaklarını tam olarak kestiremediğiniz şaşırtıcı iki karakter.

Karanlık serisinin ilk kitabı olmasına rağmen oldukça belirgin ve çok da merakta bırakmayacak netlikte bir sona sahipti. Gelecek kitaba dair minik ipuçları verilse de çoğu detay çözüldü.

Tess'in Gözyaşları, karanlık, sert, Grinin Elli Tonu ve benzeri kitaplara ilgi duyanlara hitap edecek bir kitap. Fakat kesinlikle yetişkinlere yönelik olduğunu tekrardan belirtmek isterim! Karar sizin.

Sevgilerle