5 Temmuz 2015 Pazar

Tatilde/ Kumsalda Okumak İçin Kitap Önerileri


Sıcacık kumlar, masmavi deniz, ayağımızda şıpıdık terlikler... Nasıl güzeldir tatiller. Tam da mevsiminde olduğumuza göre tatilde/kumsalda okumalık, ferah, taze, su gibi akıcı, neşeli birşeyler gerek diye düşündüm. Hatta kahkaha attıran cinsinden:) O zaman başlayalım tatil kitabı önerilerime:

1) Kokoloji-1 ve 2 / Isamu Saito ve Tadahiko Nagao

Çeşit çeşit sorular var içinde. Cevaplar verirken eğleniyorsunuz tabi ama esas eğlence cevabınızın yorumlarını okurken oluyor. Kendini keşfetme oyunu diye geçen kokolojinin iki cildi de birbirinden eğlenceli.2) Yazlık / Gülse Birsel
    Gayet Ciddiyim! / Gülse Birsel
    Velev ki Ciddiyim! / Gülse Birsel
 Yolculuk Nereye Hemşerim? /Gülse Birsel

Gülse Birsel'in espirili dilini çok severim. Okuduğum dört kitabı da birbirinden güzeldi ama illa birini alacaksanız e adı üstünde Yazlık'ı alıverin:)

3) Pasaklı Tanrıça / Sophie Kinsella
   Sır Tutabilir Misin? / Sophie Kinsella
   Beni Hatırladın Mı? / Sophie Kinsella
   Numaran Bende Var / Sophie KinsellaNerdeyse tüm Sophie Kinsella kitapları ama bir farkla! Düğün Gecesi kitabını pek sevememiştim ama onun dışında üstte belirttiklerim gayet eğlenceli ve kahkaha attıran türdendi. Yok ben bir tanesini alacağım diyorsanız kesinlikle Numaran Bende Var!Sophie Kinsella kitapları inceleme yazım için tıklayınız


4) Esrarengiz Bahçe ve Gizemli Orman / Johanna Basford

Yok okumalık değil bunlar, boyamalık:) Malum bu aralar herkes boyuyor durmadan. Pek de hoşumuza gitti. Biz boyadıkça yayınevleri durmadan yenilerini çıkarıyor. Kimisinin desenleri daha iri, kimisi daha detaylı. Kimilerinde mimari desenler var, kimisinde çiçek böcekler. Herkesin zevkine göre birşeyler var kısacası. Benim elimdekiler bunlar ve boyadıkça mutlu oluyorum.


Esrarengiz Bahçe ve Merak Edilenler yazım için tıklayınız

Gizemli Orman ve Merak Edilenler yazım için tıklayınızAklınızı, ruhunuzu dinlendireceğiniz, su gibi bir tatil geçirmeniz dileğiyle.

Herkese pamuk şekeri tadında tatiller:)

Sevgilerle