21 Haziran 2015 Pazar

Yoksa Hala Bekar Mısın? / Rachel Gibson


Sadie, yıllar önce terk ettiği Lovett kasabasına kuzeninin düğünü için döner. Ne var ki otuz üç yaşında ve hala bekar oluşu kasaba için dedikodu kaynağıdır. Bir düğünle başlayan olaylar zinciri çok farklı noktalara ilerleyecek ve Sadie'nin hayatında büyük değişikliklere yol açacaktır.

Ne ilgi çekici bir ad ve ne tatlı bir kapak değil mi? Bence de öyle fakat hiç mi hiç alakası yok! Zaten özgün adı da "Rescue Me" (Kurtar Beni) ve kesinlikle kitapla daha uyumlu. Keşke öyle kalsaymış çünkü kitap boyunca bu ada göndermeler okuyorsunuz. Bir de arka kapak yazısı meselesi var ki içeriğiyle bir noktadan sonra alakasız kalıyor. Yani kapak, isim, arka kapak yazısı hepsi kitabın sadece başlardaki çok küçük bir kısmını temsil ediyor. Okuduğunuz ise çok daha farklı bir kitap.

Bu tarz kitaplardan beklentim romantik, duygusal ve yer yer komik olması. Hem neşelenmek, hem de güzel bir aşk hikayesi okumak istiyorum. Umutla okusam da "Yoksa Hala Bekar Mısın?" da bunların hiçbirini yakalayamadım. Hoş ve merak uyandıran bir başlangıcı olsa da maalesef dağınık, toparlanamadığını düşündüğüm bir konusu vardı. Zaman zaman duygusal hareketlenmeler olsa da genel olarak bir duygu bütünlüğü hissedemedim. Kitapta yoğun bir fiziksel çekim ve cinsellik vardı ve hisler fazlasıyla geri plandaydı. Duygu gelişimi kısmını da zayıf ve inandırıcılıktan uzak buldum.Sonu ise aceleyle biten, yanıtlanmamış sorularla baş başa bırakan bir nitelikteydi.

Nemesis Kitap'ın romantiklerini gerek kapak tasarımları, gerekse neşeli konuları ile çok severdim, hala da severim fakat son dönemde okuduğum romantikleri -sevdiklerim olsa da- genel olarak bende öylesine hayal kırıklığı yarattı ki bundan sonraki seçimlerimde bir değil iki kez düşüneceğim gibi duruyor. Kısacası "Yoksa Hala Bekar Mısın?"ı maalesef öneremiyorum.

Diğer Nemesis Kitap incelemelerim:

Sahile Aşk Vurunca / Kate Perry kitap incelemesi için tıklayınız

Bir Küçük Aşk Hikayesi / Shannon Stacey kitap incelemesi için tıklayınız

Reklam Aşkı / Victoria Michaels kitap incelemesi için tıklayınız

Kiralık Eş / Christine Bell kitap incelemesi için tıklayınız