1 Haziran 2015 Pazartesi

Romantik Kitap Önerilerim

Tam bir romantik kitap insanıyım. Verin çikolatalarımı, romantik kitaplarımı ve sessizce uzaklaşın yanımdan. Ne ses çıkarırım, ne konuşurum o derece:) Hatta romantik kitap stoğu yaptığım da doğrudur:)

Haliyle size romantik kitap tavsiye etmeyeyim de ne yapayım? Yalnız belirtmeliyim ki romantik kitap meselesi benim için çok  ciddi bir iş. O duygu akışına, his dünyasına inanmalıyım, tüm taşlar yerine oturmalı, aceleye gelmemeli, buram buram duygusallık kokmalı. Salt dram olmamalı, ara sıra da olsa komik yanlar taşımalı (mümkünse bolca). Gülümsemeli, hüzünlenmeli, pembe bulutları hissetmeliyim. Hayır deli değilim:) Neyse efendim çok uzattım, işte sizin için seçtiğim romantik kitap önerilerim:

Aşk Kaç Beden-Sarra Manning

Hayatının romantiği nedir diye sorsalar bir saniye bile düşünmem! Cevabım belli çünkü. Hem kimse bilmesin hem de herkes bu harika kitabı okusun istiyorum. Tam puan, en yıldızlısı, havai fişeklisinden!

Kitabın ayrıntılı incelemesi için tıklayınız


Hayallerimin Arka Bahçesi-Katherine Allered

Yıllarca süren bir aşkın bitip tükenmeyen öyküsü. Onlarla büyüyecek, onlarla yaşlanacaksınız. Nasıl dokunacak...

Kitabın ayrıntılı incelemesi için tıklayınız


Acı Çikolata-Laura Esquivel

Mis gibi yemek ve aşk kokuyor bu kitap. Duygularınızı yemek tarifleriyle anlatsaydınız mesela. Nasıl dile gelirdiniz hiç düşündünüz mü? Acı Çikolata'da aradığınız cevapları bulacaksınız.
Numaran Bende Var-Sophie Kinsella


"Dertlere, kederlere gelemem. Bana kumsalda uzanırken okumalık bir romantik öner." diyorsanız işte budur! Fakat öyle bir kitap ki karnınıza ağrılar girecek kadar kahkaha atarken kalbiniz güm güm atacak kadar da romantizme bulanacaksınız:)

Kitabın ayrıntılı incelemesi için tıklayınızAv Mevsimi-Linda Howard

Polisiye ve aşk bir arada olur mu hiç? Ben de öyle demiştim, yedim tüm sözlerimi. Nasıl başarılı bir ikili!

Kitabın ayrıntılı incelemesi için tıklayınızAşkı Yarın Yaşayacaksın-Maeve Binchy

Yavaş yavaş ilerlesin, dingin, gerçekçi bir romantizm olsun diyorsanız aradığınızı bulacağınız kitap. Bir grup gencin aşkları, hataları, kırıklıkları, heyecanları...Kürk Mantolu Madonna-Sabahattin Ali

Acının aşkı, aşkın acısı... Bilmeyen kalmamıştır sanırım. Kalbinize oyuk açacak...

Kitabın ayrıntılı incelemesi için tıklayınız


Jude Deveraux-Yaz Evi

"Herkesin ikinci bir şansa ihtiyacı vardır, bana yeni başlangıçlar lazım" diyorsanız işte size geçmişe dönüp hayatını yeni baştan yazan kadınların hikayesi. Kimbilir belki de adını hiç duymadınız bu kitabın. Bir şans verin;)

Kitabın ayrıntılı incelemesi için tıklayınız
Meçhul Bir Kadının Mektubu-Stefan Zweig

Aşkı hiç bilinmemiş bir kadının ömür verilen aşkının ilk ve son seslenişi. Ara bile vermeyeceksiniz.

Kitabın ayrıntılı incelemesi için tıklayınızTeklif-Judith Ivory


Kabarık etekli tarihi aşk romanlarından hoşlanıyor ve üstelik kusursuz karakterlerden de sıkıldıysanız bu kitaba bayılacaksınız. Zıt karakterlerin çekimi:)

Kitabın ayrıntılı incelemesi için tıklayınız


Sevgilerle