18 Haziran 2015 Perşembe

Dilek Kitap Listem -2 / Romantik Kitaplar

Bilen bilir, romantik kitap benim için olmazsa olmazdır. Arada derede mutlaka okurum. Öyle ki mutlaka romantik kitap stoğum vardır. Ne okuyacağımı bilemediğim, okumakta tıkandığım dönemlerde can kurtaran vazifesi görürler:) Çok mu abarttım? Yok canım:)

Ne var ki, elimdeki romantikler azaldı! Yetmedi, son dönemde büyük umutlarla okuduğum bazı romantiklerde de aradığımı bulamadım. Hal bu olunca "Böyle olmayacak" deyip bol bol romantik kitap araştırması yaptım, önerilere de kulaklarımı ve gözlerimi açık tuttum. E haliyle mutsuzlara şifa, kederli gönüllere neşe niyetine bir liste çıkarıverdim. Yakın zamanda çoğunu edinmeyi düşünüyorum. Bakalım listemde neler var:

1) Her Çözüme Bir Sorun / Kerstin Gier

Yazarın adı tanıdık geldi mi? Hani Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer diye üç kitaplık Pegasus Yayınları'ndan çıkan bir seri vardı. Hatırladınız mı? Kitapların isimleri de sırasıyla Yakut Kırmızı, Safir Mavi ve Zümrüt Yeşil'di. O kadar sevmiştim ki seriyi, acaba yazarın başka kitabı var mıdır diye araştırdım ve tadaaa! Konusu çok ilginç geldi bana. Çevresindeki herkesle ilgili gerçek hislerini veda mektubuna yazıp, intihar planı suya düşen Gerri'nin yazdıkları ve çevresiyle yüzleşmesini ele alıyor. Çevrenizdeki herkes onlarla ilgili gerçek düşüncelerinizi bilse ne olur? sorusuna yanıt arayan kitap merakımı cezbetti.

2) Yanlış Zaman Doğru İnsan / Linda Howard

Daha önce Linda Howard'dan Av Mevsimi kitabını okumuş ve polisiye ile romantizmin bu kadar başarılı bir şekilde bir arada bulunuşuna şaşırıp kalmıştım. Yine koşturmaca, polisiye ve romantizm öğelerini bir arada vaat eden kitap, yetmiyor araya zamanda yolculuk da ekliyor. Yok yok yani:) Konusu kesinlikle meraklandırıyor.

3) Gurur ve Önyargı / Jane Austen

Okumuştum ama çok uzun zaman önce. Yeniden okumalı, başka başka gözlerle. Kitaplıkta eşsiz bir hazine gibi durmalı bu eser.

4) Tersyüz / Amy Harmon

O kadar çok gittim geldim ki alıp almamak konusunda. Niye bu kadar düşündüm bilmem. Beğeniyle bahsedilen son dönem romantiklerden biri Tersyüz. Edinmeli!

5) Pencereme Aşk Kondu / LaVyrle Spencer

Tavsiye üzerine listeme eklediklerimden. Konusu ise sadece romantizm değil, çok daha derin bir duygu yoğunluğu vaat ediyor gibi. Çok umutluyum.

6) Bridget Jones'un Günlüğü / Helen Fielding

7) Bridget Jones'un Günlüğü Mantığın Sınırı / Helen Fielding

8) Bridget Jones'un Günlüğü Deliriyorum Bu Çocuğa / Helen Fielding

Ve işte Bridget Jones! Aşkı arayan, her daim diyet yapan, nihayetinde yine yine aşkı arayan Bridget! Filmlerine bayılıyorum fakat kitaplarını henüz okumamıştım ( İlk iki kitabın filmi mevcut) Sonuncu ise bildiğim kadarıyla Türkçe'ye yeni çevrildi. Pegasus Yayınları 20 Haziran tarihinde üç kitabı da satışa sunacak.

9) Ejderin Aşkı / G. A. Aiken

10) Ejderin Arzusu / G. A. Aiken

11) Ejderin Tutkusu / G. A. Aiken

12) Ejderin Büyüsü / G. A. Aiken

Ejder serisi almayı ertelediklerimden. Ejderhalar, fantastik öğeler ve romantizm! Serinin dört kitabını da aynı anda edinir miyim bilmem ama bir yerden başlayacağım galiba. Ertele ertele nereye kadar:)

Aslında benim liste uzar gider. Fakat kendime "Dur" diyor ve listeyi burada bitiriyorum:) "Bunu da mutlaka okumalısın, düşünme bile!" dediğiniz romantik kitap tavsiyeleriniz olursa merakla bekliyorum:)

Sevgilerle...