30 Mayıs 2015 Cumartesi

Yaz Evi / Jude Deveraux


-Hımm... Gençlik, yaz aşkı kitabı falan herhalde.

Cık, bilemedin! Hemeeen geri dönüyorsun kitabı incelemeye. Çünkü bu kitap hayatının kitapları arasına girebilir!

Üç kadın, gençliklerinin baharında birbirine hayallerini anlattıkları tek bir gün geçirirler. Yıllar sonra tekrar buluşan üç kadının hayatları hayallerinden ayrı çok başka yönlere savrulmuştur. Kimisi evliliğinde, kimisi kariyerinde aradığını bulamamıştır. Büyücü Madam Zoya ise kırkına gelmiş, hayal kırıklarının üstünde yürüyen bu kadınlara bir şans  sunar. Hem de geçmişteki her şeyi başa saracak kadar büyük bir şans...

Geçmişinizi tekrar yaşayabilseydiniz neleri değiştirmek isterdiniz? Belki hiçbir şey, belki de çok şey. Bu zor sorunun cevabını Jude Deveraux'un Yaz Evi kitabı inanılmaz bir akıcılık, merak duygusu ve dolulukla veriyor. Hayata ve elbette çokça aşka dair bir kitap. Üç esas karakteriniz de olunca okuması bir o kadar dolu dolu oluyor. Her bir karakterde mutlaka ruhunuza değen bir his yakalıyorsunuz. Asla sıkılmıyorsunuz ve bir bakmışsınız bitmiş!

Adını duymamış, kapağını da sevmemiş olabilirsiniz ( ki ben sevmedim, kapaklarda gerçek kişilerin kullanılmasından hoşlanmıyorum). Yine de bir şans verin diyorum. Kesinlikle tavsiyemdir. Bulduğunuz yerde yapışın ve okumaya başlayın. Zaten elinizden bırakamayacaksınız!

Sevgilerle