4 Şubat 2015 Çarşamba

Ocak Ayında Okuduklarım


Merhabaaaa!


Yeni yıl gelir mi geldi mi diye düşünürken ocak bitti bile. Bu ay okuma açısından çok verimli bir ay değildi benim için. Evet 5 kitap okudum ama bunu okuduğum kitap sayısını "az" bulduğum için söylemiyorum. Evet sayı arttıkça gururlanıp, koltuklarım kabarıyor ama açıkçası çok da önemli değil. Önemli olan ne kadar zevk aldığım. Bazen bin kitap okursun eser geçer, bazen bir kitap okursun içine oturur kalır, öyle işte. Bir kitap olsun ama içimde kalsın tercih ederim;)


Ee neden mi verimsiz? Yoğun bir aydı, sadece iş güç değil kafamın içi de yoğundu. Bu yüzden de okuduğuma pek odaklanamadım. Hal öyleyken de kendimi okumaya zorlamak kitaba haksızlık gibi geliyor bana. Sonuçta  biraz aksadı okumam. Bir de okuduğum kitapların etkileyiciliği meselesi var. Bu ayın en etkileyici kitabı şüphesiz Hayvan Çiftliği'ydi. Ardından ise İç Dünya Oyunları ve Baharat Kokulu Hayatlar geliyor. Manolya Kokulu Hikayeler ve Hayatı Bütün Kalbinle Sev ise bende kalıcı izler bırakamadı maalesef. Bu ay okuduklarımın içinde sanki birşey eksik kaldı, tam tat alamadım. Sanki bir his, doyurulmamış bir duygu. Bakalım şubatta nasıl hissedeceğim? Yine ne çok konuştum. Hadi kitaplara geçelim:


1) İç Dünya Oyunları / Yeşim Türköz

Yazarın Büyü Dükkanı kitabını sevince bu kitabı da beğenerek okudum gitti. Psikoloji içerikli ama oyun tadında bir kitap arıyorsanız yazarın Büyü Dükkanı ve İç Dünya Oyunları kitaplarına  bakabilirsiniz.


Büyü Dükkanı kitap incelemem için tıktık

İç Dünya Oyunları kitap incelemem için tıktık


2) Baharat Kokulu Hayatlar /Erica Baumeister


Yemek, hayat ve duyguların birleşimi olan sevimli bir kitaptı. Acı Çikolata, Aşk Tanrıçası'nın Yemek Okulu ya da Küçük Mucizeler Dükkanı gibi kitaplardan hoşlanıyorsanız bakabilirsiniz.


Kitabın incelemesi için tıktık

3) Hayvan Çiftliği / George Orwell


Kitabın hakkını verebilmek adına her cümlesini dikkat ve özenle okuduğum, cidden övüldüğü kadar varmış dediğim kitap. Bu ayın en beğenileni oldu kendisi.

Kitabın incelemesi için tıktık

4) Manolya Kokulu Hikayeler

Kısa hikayeler ve sözlerden oluşan, okumayı sevdirecek nitelikte, okuyanın mutlaka kendinden bir his yakalayacağını düşündüğüm hoş bir kitaptı.

Kitabın incelemesi için tıktık


5) Hayatı Bütün Kalbinle Sev / Beth Harbison

Ayın en hayal kırıklığı yaratan kitabıydı. Çokça karakter ve konu üzerinde dağılmış, aşk kavramını hissedemediğim, sevmek için çok uğraşsam da artık bitsin demekten kendimi alıkoyamadığım bir kitaptı.

                                                                            
                                                                                      Kitabın incelemesi için tıktık


İşte böylee:) Şubat okuduklarımızdan bol bol tat alacağım bir ay olur umarım. Herkese bol okumalı, mutlu, umutlu, tatlı günler olsun efendim.

Sevgilerle :)