11 Şubat 2015 Çarşamba

Melez / Melez Sözleşmeleri Serisi-1 / Jennifer L. Armentrout

Yunan Mitolojisi meraklısı biri ne okur? Tabi ki Melez Sözleşmeleri serisini:)

Serinin ilk kitabıyla karşınızdayım efendim: Melez. Tanrılarla yaratıkların soyu Hematoiler. İki Hematoi çocuğu Safkan olurken, Hematoi ile ölümlülerin çocukları ise Melez. Safkanların güçlü özellikleri var, Melezler ise Safkanlar kadar güçlü özelliklere sahip değil. Safkanlar pek çok konuda söz sahibiyken, Melezlerin sadece iki seçeneği var: şanslı ve yetenekliyse Avcı olup iblis avlamak ya da Safkanların evinde kölelik yapmak. Alexandria bir melez, hem de pek çok kuralı delmiş bir melez. Avcı olmak için şansını iyi kullanmalı ve kurallara uymalı. Özellikle de Safkanlarla Melezlerin aşk yaşamasının yasak olduğu düşünülürse Alexandria'nın işi zor çünkü bir Safkan olan Aiden'a sırılsıklam aşık. Fakat herşey bu kadar da değil. Aslında herşey göründüğünden de karmaşık.

Herkes Jennifer L. Armentrout'un Lux serisine hayran, bense Melez Sözleşmeleri'ne:) Konu bir kere muhteşem, Yunan Mitolojisi, olağanüstü olaylar, güçler, olaylar, bitmek bilmeyen bir macera. Yanında bir de aşk var ki, haliyle tadından yenmiyor. Melez Sözleşmeleri beş kitaptan oluşan bir seri. Sıralama Melez, Safkan, Tanrı, Apollyon, Avcı şeklinde. Melez bir nevi seriye giriş kitabı olsa da kendi içinde bir olay akışı da var. Bu bakımdan hem seriyle, karakterlerle tanışıyor, bu yeni dünyayı keşfediyorsunuz hem de olaydan olaya geçiyorsunuz. Kısacas bir dakika bile sıkılmıyorsunuz okurken.

Karakterleri de çok sevdim. Oldukça sürprizli ve ne yapacaklarını kestiremediğiniz karakterler ve sanırım ben bu durumu çok seviyorum kitaplarda. Karakterlerimiz de oldukça genç, tıpkı Lux serisinde olduğu. Akıcı, heyecanlı, hareketli bir kitap Melez.

Seri okumayı seviyorsanız, hele ki fantastik ve mitolojik öğelere merakınız varsa kesinlikle bu seriyi okumalısınız. Melez'in arkasından Safkan'ı okumak için bekleyemeyeceksiniz.

Sevgilerle