7 Şubat 2015 Cumartesi

Beni Hatırladın Mı? / Sophie Kinsella

Lexi, geçirdiği trafik kazasının ardından gözlerini hastanede açıyor ama bir gariplik var. Lexi'nin hafızasında herşey 3 yıl öncesinde kalmış ve geçen sürede neler yaşadığıyla ilgili hiçbir fikri yok. Hatırladığı Lexi çarpık dişli, kötü giden bir aşk hayatı olan ve sıradan bir eleman olan kız. Fakat artık çarpık dişlerinden eser kalmadığı gibi, müthiş bir kariyeri, çok da yakışıklı ve zengin bir kocası var. Lexi tüm hayatının nasıl bu kadar değiştiğini anlamaya çalışırken bir de Jon diye biri ortaya çıkıp Lexi'nin aslında kendisine aşık olduğunu söylüyor. Hadi bakalım Lexi, şimdi çöz çözebilirsen durumu:)

Pasaklı Tanrıça'yı okuyup beğendikten sonra diğer Sophie Kinsella kitaplarına da merak salmıştım. Okuyup bitirmesi sadece iki günümü aldı. Bir Pasaklı Tanrıça ya da Numaran Bende Var olmasa da akıcı, neşeli, sevimli bir kitaptı. Özellikle de sonları önemseyen biri olarak, kitaptaki konu oldukça iyi toparlandı ve sonu beni memnun etti.

Sevimli kapakları normalde sevsem de kapak orijinalinden farklı ve kitabın içeriğini yansıtmıyor. Ah orijinal kapak olsa ne iyi olurdu diyorum! Kitabın orijinal adına sadık kalınmasını ise sevdim.

Geçmiş yaşantıların insan hayatına nasıl etki ettiği ve hatalarımızı düzeltmek için hiçbir zaman geç olmadığını vurgulayan akıcı, neşeli, kurgusu güzel oluşturulmuş, hayata dair güzel bir kitaptı. Siz de çabucak okunacak, gününüzü neşelendirip, romantik komedi tadı verecek bir kitap arıyorsanız buldunuz efendim. Keyifli okumalar.

Sevgilerle