2 Ocak 2015 Cuma

Beni Böyle Sev/ Danielle Steel

"Ben seni olduğun gibi seviyorum, her şeyinle seviyorum."

Yaşadığı olumsuzlukların üstesinden gelip, adeta küllerinden doğan, gelişerek değişen kadınları anlatan romanları çok seviyorum. Ne zaman görsem alırım, hiç şaşmaz. Asla da sıkılmam. Beni Böyle Sev  de tam olarak böyle bir konuyu işliyor.

Victoria ömrünce ailesi tarafından sevgisiz bırakılmış, bundan kaçış yolu olaraksa kendini yemek yemeye vermiş bir kızdır. Kendisi adeta görünmezken, kız kardeşi Gracie ise başta ailesinin olmak üzere alımlı haliyle herkesin göz bebeğidir. Buna rağmen Victoria içinde kıskançlık barındırmaz. Kardeşini çok sever ama yaşadığı kırıklıkları ve sevgisizliği yenmek adına da kendine yeni bir dünya kurar. Bu dünyada Victoria'yı bekleyen kendine dair geçmesi gereken sınavlar ve yaşayacağı pek çok yenilik ve değişim vardır.

Açıkcası kapağı bana konunun romantik komedi tadında işlendiği izlenimi vermişti alırken. Ne var ki kapağındaki neşenin aksine çok hüzünlü bir kitaptı. Elbette mutlu, umutlu yanları vardı fakat beklediğim gibi bir romantik komedi değildi. Bu kitabı sevmediğim anlamına gelmiyor tabi ki. Çok sevdiğim ama hüznüne de çokça bulandığım, içimi acıtan bir kitap oldu. Bir insanın ruhunun sevdikleri tarafından ne kadar derin ve iyileşmesi zor bir şekilde yaralanabileceğini çok içten ve güzel bir dille anlatmış kitap. Hele ki kilo sorunu yaşayan ve bunu hayatının merkezine yerleştirenlerin kendinden pek çok şey bulabileceği bir kitap.

Severek okuduğum, kişinin ruhundaki sevgisizlikle ilgili yaraları çok anlamlı bir şekilde işleyen bir kitaptı Beni Böyle Sev. Umut veren bir yanının olması da cabası. Bu gibi konulardan hoşlanıyorsanız Victoria'nın kendine dair çıktığı umut dolu yolculuğu okuyabilirsiniz.

Sevgilerle