8 Ocak 2015 Perşembe

Av Mevsimi / Linda Howard

Daisy Minor kasaba kütüphanesinde yönetici olan otuz dört yaşında bir kadındır. Hayatı sıkıcı kıyafetleri arasında sıradan bir şekilde geçmektedir. Neredeyse on yıldır kimseyle flört etmeden geçirdiği hayatında kız kurusu olmaya büyük bir adaydır. Hayatına bir yön vermeye ve bu halinden sıyrılmaya karar veren Daisy yepyeni, bakımlı, neşeli, kulüplerde eğlenen bir kadına dönüşmek için elinden geleni yapar. Taliplerini beklediği anda ise aklında hiç olmayan polis şefi Jack Russo hayatına dalar. Bu da yetmezmiş gibi bir suça tanık olur. Suçluların bunu fark edip Daisy'nın peşine düşmesiyle işler karışır.

Büyük beklentilerle almadığım ama çok severek okuduğum, akıcı, eğlenceli, romantik, aşk dolu ve hatta polisiye içeren bir kitaptı. Yani yok yok! Bir aşk romanının içine polisiyenin bu kadar güzel yerleştirilmesini takdir ettim. Daisy ve Russo arasındaki diyaloglara bayıldım. Kesinlikle çok sevdiğim karakterler oldular. Daisy'nin değişimi ve bu süreçte yaptıkları ise çok eğlenceliydi. Sevdim ben bu kitabı, hem de çok.

Akıcı, eğlenceli, üstelik de polisiye detaylar içeren bir aşk romanı arıyorsanız Av Mevsimi'ne bayılacaksınız. Es geçmeyin derim:)

Sevgilerle