10 Aralık 2014 Çarşamba

Yeni yıl öncesi okunabilecek kitaplar

Merhabalar,

Nasılsınız? Umarım harikasınızdır. Malum aralık ayındayız. Hal böyle olunca benim aklımda sadece yeni yıl ağaçları,  süsleri, kartpostallar, dilekler ve hayaller oluyor. Her an bir köşede bir mucize beni bekliyor gibi neşeli ve umutlu oluyorum. Tam bir yeni yıl insanıyım sizin anlayacağınız. Çok çok seviyorum ışıl ışıl ve mutlu her bir detayı:)

Fark ettim ki bu ayda yeni yıl konulu kitaplar ruh halime çok daha uyuyor. Konu zaten tam benlik olunca hemen bu ayda okunabilecek yeni yıl konulu kitapları araştırmaya karar verdim. Bu yazı hem kendim hem de sizin için yani:) Hemen listeye başlayalım o zaman:

1) Melekler Korusun/
Debbie Macomber/ Epsilon Yayınevi

Yazarı tanıyorsunuzdur. Küçük Mucizeler Dükkanı kitabıyla başlayan serinin yazarı kendisi efendim. Açıkçası ben Debbie Macomber'ın kalemini çok seviyor ve içten buluyorum. Durum böyleyken konusu zaten yeni yıl, yazar da sevdiklerimden deyip bu kitabı uzun zaman önce alıvermiştim. Nedense okumak şimdiye kısmetmiş. Sanırım kitap kendi kendine dikkatimi çekeceği doğru zamanı kollamış;) Sıcak, sevimli, yalın bir aşk hikayesi bu. Melekler ve yeni yıl da cabası. Başlamanızla bitirmeniz bir oluyor.

Ayrıntılı incelemesi için tıktık


2)Bu Yıl Farklı Olacak/
Maeve Binchy/ Doğan Kitap

"Yeni başlangıçlar heyecan vericidir. Duygular evrenseldir. Ancak değişim cesaret ve mücadele gerektirir."

Maeve Binchy'yi bilirsiniz. Pek çok kitabı Türkçe'ye çevrildi ve aralarından en çok bilineni de sanırım İtalyanca Aşk Başkadır oldu. Kısa hikayelerden oluşan bu kitap, yazarın kalemini özleyenler ve yeni yıl konulu kitapları sevenler için iyi bir seçenek olabilir.

Kitap bende mevcut ve okumak için ay sonuna saklıyorum:)3)Kar Tanelerinin Bir Bildiği Var/ Debbie Macomber/ Novella Yayınları

"Otuzlu yaşlardaysan Noel Baba yoktur. Beş yaşındaysan vardır. Ama umut her yaşta seninledir."

8 Aralık çıkış tarihli yepyeni bir kitap bu. Açıkçası çok merak ettim. Kapağına da ayrı vuruldum desem yeridir. Tanıtım yazısı sevimli, birazcık da çekişmeli bir aşk hikayesini anlatıyor gibi geldi bana, meraklardayım:) Novella Yayınları böyle bir kitabı tam zamanında çıkarmış;)

Sizin bildiğiniz yeni yıl konulu kitaplar var mı? Paylaşırsanız çok mutlu olurum, ne de olsa aralık ayının bitmesine daha çok var;)

Sevgilerle