1 Aralık 2014 Pazartesi

Bir Kadın Nasıl Büyür / Stephanie Evanovich

Holly 32 yaşında kocasını kanserden kaybetmiş, yıkılmış, hayatı darmadağın bir kadın. Kocasına hastalık teşhisi konulmasından sonra aldığı kilolar da hayatındaki bambaşka bir sorun. Hal böyleyken tesadüf bu ya profesyonel sporcuların kişisel koçu olan Logan'la uçakta yanyana koltuklara düşüveriyorlar. Logan, Holly'den başta hiç hoşlanmıyor. Yine de hikayesinden etkilenerek Holly'ye kendisini zayıflatma önerisinde bulunuyor. Böylece Holly ve Logan'ın yolları garip bir şekilde kesişiyor. Devamı kitapta:)

Adından etkilenip, konusunu sevip aldığım bir kitaptı. Sanırım kilo problemini ele alan kitaplara ayrı bir ilgim var, dolayısıyla da gördüm mü alıyorum. Kilo konusunu ele alıp okuduğum, beni hayal kırıklığına uğratan nadir kitaplardandı. Maalesef bu denli hassas ve önemli bir konu yeterli derinlikte ele alınmamış. Konu sığ bir yüzeyde kalmış. Kilo konusu bir yana aşk kavramı da gerekli duygusallık ve anlamla ele alınmamış. Kitaptaki cinsellikle ilgili kısımların aşk kavramını yansıttığını da düşünmüyorum.

Holly karakterini bir noktaya kadar sevsem de kendini çok çabuk ikinci plana atabilmesi, Logan'ın bakış açısındaki sabitlik, dış görünüş takıntısı rahatsız ediciydi. Logan kesinlikle sevdiğim erkek karakterler arasına giremedi. Her ne kadar doğrusu ve yanlışını kefelere koysam da samimiyetine inanmadığım, aklındaki aşk kavramını sorguladığım, beni hislerine ikna edemeyen bir karakter olarak kaldı Logan.

Akıcı ve çabuk okunur bir kitap. Zaten fazla kalın da değil. Kitabın sonu da tatmin edici. Buna rağmen o samimiyeti bir kere yakalayamadığımdan okuyup bitirdiğim bir kitap oldu sadece.

Sevgilerle