30 Aralık 2014 Salı

2015, oradan bana bir "umut" canım ya!


Koskoca 2014'ü de kapattık gidiyoruz. Her yılın başında sanki o yıl hiç bitmeyecekmiş gibi gelir bana oysa. Zaman işte! Göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor, ardında birkaç soluk anı, bir kaç kırışıklık bırakarak. Ne kaldı desem 2014'ten bana, bilemedim ki. Demek ki pek de umutlarım karşılık bulamamış 2014'ten. Platonik bir aşk olarak kalmış bendeki:) Eh ne yapalım 2015'e sevdalanırız biz de:)


Her yılın başında bir dilek listesi yapıyor benim gönlüm. Listenin demir başları belli; sağlık, mutluluk, huzur, başarı, aşk ama sanırım en çok da UMUT!


Bunca yılda tek bir şey fark ettiysem o da umutsuz hiçbir şeyin anlamının da tadının da olmadığı. Dünyanın tüm zenginliklerine de sahip olsa bir insan yeni güne, hayata, yaşama, aşka, sevgiye dair umudu kalmamışsa tüm fakirlerden daha fakir hissediyor kendini. Mutsuzluk denizinin dibinde dolanıp duruyor, bir türlü yüzeye çıkmayı başaramadan. O yüzden umut en başta benim için.

Ne yalan söyleyeyim zaman zaman umudumu kaybediyorum. Pek çok şeye karşı. Yine de hayatın dengesi görmeyi, fark etmeyi bilirsek bir yerden gülümsetiyor bizi. Minik minik ışıltılar saçıyor etrafımıza. O kadar ince, minik detaylar ki bunlar ancak görmek için can atanlar görüyor bunu. Diğerleri ise hayatın grisinde yaşayıp, biz şaşkın ve mutlu bakışlılara garip garip bakıyor:) Varsın olsun:)))

Geçen yıllar sizden ne götürmüş ya da size ne vermiş olursa olsun 2015 dilerim sizin için dönüm noktası olacak, unutulmaz bir yıl olur. Aynı dileği kendim için de diliyorum tabi. Geçen yıllardan çok dilek birikti 2015, ona göre yani:) Lütfen bizlere cömert davran, o dileklerin gerçek olmasına çok çok çoook ihtiyacımız var:)

Not: 90lar müziği hayranı biri olarak herkese Emel Müftüoğlu'ndan Hovarda şarkısını öneriyor, klibini de izlemeden geçmeyin diyorum:) Hani klipte vitrindeki elbiseye bakışı var ya, tam da öyle geçti 2014 bende. Dilerim elbiseye kavuşma anındaki mutluluk da 2015in sembolü olur;)

Sevgilerle...